Loutkové divadlo

Loutkové divadlo - Kašpárkovi kamarádi

loutkové divadlo při TJ Sokol v Ošanech se snaží navázat na tradice loutkového souboru Sigmáček, který působil dlouhá léta v nedalekém Lutíně. Na jaře roku 2002 se zrodil nápad v hlvách našich členů na vybudování loutkové scény. Realizace nebyla jednoduchá, bylo nutné vybudovat jeviště pro loutky, zázemí pro loutkovodiče a loutkomluviče,  vyjednat zapůjčení loutek a vybavit místnost pro samotné loutky - herce, obnovit starší zvukovou techniku a sehnat dostatečný počet nadšenců pro divadlo. Ne všichni nás chápali, v dnešní technické době počítačů dělat loutkové divadlo, koho to bude zajímat. Nedali jsme se odradit a celý záměr ve spolupráci s obcí Lutín realizovali. A na podzim roku 2004 se v olšanské sokolovně hrálo první představení. V současné době hrají členové souboru až 8 představení za sezónu, podílí se také na kultruní a společenské činnsoti TJ (mikulášská besídka, dětský maškarní bál apod.). Ve vlastnictví divadla je také přenosná scéna, která umožnuje hrát divadlo i mimo mateřskou scénu. Během roku tedy členové divadla mohou předvést své umění a dovednosti i v jiných obcích. V roce 2009 jsme získali grant na modernizaci scény loutkového divadla z programu Leader. V rámci této modernizace jsme upravili jeviště, provedli zatemnění oken, inovovali osvětlení a ozvučení divadelní scény a doplnili soubor loutek.

PICT0003PICT0017PICT0032_ICT0048P2018533